Ułatwienia dostępu

logo2024 small

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY
W WOLI SKROMOWSKIEJ

logo firlej 1
Another demo
Welcome in the demo

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI.

 

dzien zyczliwosci

 

Pozdrawiajmy się serdecznie w Światowy Dzień Życzliwości,
który w tym roku wypada w dniu 21.11.2024r.

Drodzy Uczniowie, bardzo proszę przeczytajcie tekst do końca i nie zniechęcajcie się jego ilością.  Do najbliższych obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień został 1 dzień…

Trochę historii…

Światowy Dzień Życzliwości (Word Hello Day) został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie braci Briana i Micheala McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Konflikt był dość poważny, zginęło tysiące żołnierzy i niewinnych cywilów, więc wielu ludzi zaczęło się obawiać, że dojdzie do kolejnej wielkiej wojny. Pomysł braci zyskał wielu zwolenników. Dziś Word Hello Day obchodzone jest w ponad 180 krajach, zaś Polska do zabawy przyłączyła się w 2006 roku. Wrocław był pierwszym miastem, które zapoczątkowało celebrację Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

O co w tym wszystkim chodzi?

W tym Dniu na całym świecie organizowane są koncerty, akcję charytatywne oraz festyny. Głównym celem dnia jest zachęcenia do robienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości jako najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego. Najważniejszym elementem Word Hello Day jest jednak wymóg, aby w dniu 21 listopada powitać co najmniej 10 osób.

W jaki sposób można świętować ten dzień?

Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych. Zawsze warto być życzliwym, bowiem proste gesty, zwykłe miłe słowa mogą odmienić czyjś dzień. Niewymuszona uprzejmość, czasami może zdziałać więcej niż wielki, ale nie szczery gest.

Życzliwość wiąże się z akceptacja siebie jako niepowtarzalnej jednostki, która oprócz wad posiada wspaniałe zalety. A nasze zalety są jak skarby , dzięki którym możemy czynić dobro.

A kiedy możemy okazać życzliwość?

Życzliwość nie wymaga określonej lub specjalnej pory i nie zmusza nas do wymuszonych rytuałów sympatii. Nasze codzienne życie stwarza wiele sytuacji, w których ważna jest nasza postawa w stosunku do siebie i innych. Zwykłe pozdrawiania skierowane do kolegi/koleżanki, brata/siostry, powiedzenie jej/jemu coś miłego, życzliwy ton głosu w rozmowie z rodzicem, nauczycielem, sąsiadem czasem mogą zdziałać wiele.
Ten Dzień może być świetną okazja do zażegnania konfliktu, Warto przy tym pamiętać, że przyznanie się do błędu, powiedzenie „przepraszam” nie jest oznaką słabości, wręcz przeciwnie znakiem siły i pewności siebie.

Większość osób pragnie, aby otoczenie traktowało ich z życzliwością oraz sympatią.
A według powszechnego powiedzenia, otrzymujemy w zamian to co sami daliśmy. I nawet krótka życzliwa rozmowa, okazanie zainteresowania, zapytanie „Jak się masz?”, „Co u Ciebie?”, "Dlaczego jesteś smutny?" może mieć ogromną pozytywną moc sprawczą.

Pozdrawiam życzliwie.
Aneta Misiak – psycholog szkolny

 

DZWONKI

Lekcja 1. 7:55-8:40
Lekcja 2. 8:45-9:30
Lekcja 3. 9:35-10:20
Lekcja 4. 10:35-11:20
Lekcja 5. 11:35-12:20
Lekcja 6. 12:25-13:10
Lekcja 7. 13:15-14:00
Lekcja 8. 14:05-14:50

Tu jesteśmy

005087
Dzisiaj: 28
Ten tydzień: 107
Ten miesiąc: 338
W tym roku: 1.862