Ułatwienia dostępu

logo2024 small

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY
W WOLI SKROMOWSKIEJ

logo firlej 1

IV KOCYKOWY TURNIEJ SZACHOWY ROZEGRANY

 

IV Kocykowy Turniej Szachowy za nami...


W poniedziałek 9 czerwca 2025 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Skromowskiej odbył się po raz czwarty Kocykowy Turniej Szachowy. Z zaproszenia skorzystało 94 młodych zawodników. Prawo startu mieli uczniowie z klas I-III grający w szachy.
Wśród uczestników znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych z: Woli Skromowskiej, Nowego Antonina, Lubartowa (SP1 i SP4), Stoczka Łukowskiego.
Pogoda w tym roku zmusiła organizatorów do przeprowadzenia zawodów na sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitał dyrektor pan Paweł Dobek. Wyraził swój podziw dla wszystkich dzieci, które tak skrupulatnie doskonalą swoje umiejętności w tej dziedzinie. Życząc wszystkim znakomitych partii szachowych uroczyście rozpoczął turniej.

Wielu spośród grających po raz pierwszy próbowała swoich sił na zawodach. Stres był ogromny, pragnienie zwycięstwa jeszcze większe. Ale liczy się przede wszystkim udział oraz to, że każdy z uczestników jest bogatszy o kolejne umiejętności, doświadczenia turniejowe. Oczywiście niezmiernie dużą rolę odegrała też atmosfera. A ta jak zwykle była na wysokim poziomie. Świetne nastroje i rywalizacja fair play towarzyszyły zawodnikom do końca.
Po przeprowadzeniu pięciu rund wyłoniono zwycięzców. Wręczenia pucharów, dyplomów i pamiątkowych medali, które zostały przygotowane dla każdego uczestnika, dokonał pan Paweł Dobek.
W kategorii klas I:
I miejsce – Szczuchniak jakub
II miejsce – Cyfra Olaf
III miejsce – Kłoda Przemysław
W kategorii klas II:
I miejsce – Bazyluk Mikołaj
II miejsce – Szypulski Radosław
III miejsce – Czerczak Piotr
W kategorii klas III:
I miejsce – Muzyka Zofia
II miejsce – Sagan Franciszek
III miejsce – Puchała Michał
Wręczono również puchary dla najlepszych klasowych szachistów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Skromowskiej. I tak:
w kategorii klas I – Szafrański Mateusz
w kategorii klas II – Rola Wiktoria
w kategorii klas III – Szafrański Jakub
Gratulujemy wszystkim młodym szachistom udziału i życzymy kolejnych turniejowych przygód.
Dziękujemy LUKS „Kłos”, LOK Lubartów, LUKS Lubartów sekcja szachowa za pomoc w organizacji imprezy. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do pana Piotra Opolskiego, który był sędzią naszego turnieju. Nad całością przedsięwzięcia czuwali pani Małgorzata Cieniuch i pan Paweł Pawlas.
Ogólna klasyfikacja:
https://www.chessmanager.com/pl-pl/tournaments/5084196335517696

DZWONKI

Lekcja 1. 7:55-8:40
Lekcja 2. 8:45-9:30
Lekcja 3. 9:35-10:20
Lekcja 4. 10:35-11:20
Lekcja 5. 11:35-12:20
Lekcja 6. 12:25-13:10
Lekcja 7. 13:15-14:00
Lekcja 8. 14:05-14:50

Tu jesteśmy

012633
Dzisiaj: 16
Ten tydzień: 85
Ten miesiąc: 411
W tym roku: 411