Ostatnie starty naszych tenisistów.

Minione tygodnie pokazały że nasi najmłodsi tenisiści stołowi nie maja zbyt wiele wolnego czasu. Brali udział:

* 24-04-2021 Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików.
* 25-04-2021 Indywidualne Mistrzostwa Województwa Młodzików.
* 9-05-2021 Drużynowe Mistrzostwa Województwa Uczniowskich Klubów Sportowych.
Czwórka naszych reprezentantów w składzie Angelika Czajka, Weronika Pudlak, Marcin Rozwadowski, Dawid Czajka brali udział we wszystkich ostatnich turniejach organizowanych przez LOZTS.
Dzięki systematycznej pracy na treningach nasi zawodnicy podejmują wyrównaną rywalizację z najlepszymi tenisistami stołowymi w województwie. Nie zawsze są to  medale i puchary, jednak podczas każdego turnieju można liczyć na zaangażowanie i ogromne emocje. Coraz częściej jednak udaje nam się zakwalifikować do strefy medalowej i wywalczyć upragnione trofea. Najlepsze osiągnięcia z ostatnich imprez to dwa brązowe medale wywalczone przez Dawida i Marcina kolejno w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Młodzików i Drużynowych Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych. Przed nami kolejne wyzwania tym razem w roli gospodarzy, już w najbliższą sobotę i niedzielę będziemy organizatorami Mistrzostw Województwa Skrzatów, Żaków, Młodzików, Kadetów i Juniorów. Serdeczne podziękowania dla Pani Małgorzaty Hamulczuk za zorganizowanie wyjazdu, opiekę oraz cenne wskazówki podczas turniejów 24,25-04-2021.

Zobacz galerię Ostatnie starty tenisistów.

Akademia Bezpiecznego Puchatka 2021

W obecnym roku szkolnym 2020/ 2021 uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Skromowskiej realizowali  XII edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Głównej Komendy Policji. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa  w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Pierwszoklasiści uczyli się zasad, jak zgodnie  z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Udział w program przypomniał o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszył też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Po zakończeniu zajęć uczniowie klasy pierwszej w dniu 27.04.2021 r. przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem programu - Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test miał multimedialną formułę. Po zakończeniu testu, pojawiał się wynik. Zadowalający jest fakt, ze wszyscy uczniowie klas pierwszej ukończyli test udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania.

Udział w programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” zwiększył świadomość uczniów dotyczącą bezpieczeństwa oraz większą świadomość różnych zagrożeń z którymi pierwszoklasiści wiedzą jak sobie z nimi poradzić. Program był realizowany przez wychowawcę klasy I panią Elżbietę Toboła i koordynatora programu, pedagoga szkolnego Magdalenę Firczuk.

Zobacz galerię Akademia Bezpiecznego Puchatka