Wyjazd zawodoznawczy kl.VIII

W dniu 29.11.2022r. klasa VIII uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do największej firmy zajmującej się produkcją tektury falistej i opakowań dla różnych znanych firm w całej Europie. Firma DAKO jest firmą rodzinną i bardzo nowoczesną, która zatrudnia ponad 1000 osób. Młodzież w trakcie zwiedzania mogła poznać rolę zakładu pracy w rozwoju gospodarczym regionu i wytwarzane produkty oraz specyfikę wybranych zawodów, które mają pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Uczniowie zadawali pytania dotyczące procesu produkcyjnego i działanie określonych urządzeń, maszyn oraz poszczególnych zawodów. Dwóch przedstawicieli klasy VIII Weronika Kwaśna i Emil Siwek mogli zaprojektować od podstaw opakowanie. Młodzież z tego zadania wywiązała się wspaniale. Wycieczka zawodoznawcza pokazała młodym ludziom, jak wygląda praca od podstaw i była motywacją nad zastanowieniem się. Co chcę w życiu robić ? Jak wygląda praca?
Bardzo dziękujemy właścicielom Firmy DAKO Pani Danucie Kozioł, Panu Jarosławowi Kozioł, Panu Janowi Kozioł, oraz pracownikom, którzy towarzyszyli nam w trakcie zwiedzania i opowiadali nam w wielką pasją o funkcjonowaniu zakładu.