I GRAND PRIX W Tenisie Stołowym Niedźwiada 11-02-2023

Dużym zainteresowaniem cieszył się sobotni wyjazd do Niedźwiady. Wielu chętnych uczniów stawiło się na zbiórce aby aktywnie spędzić ten dzień. Lista startowa liczyła aż 24 uczniów wśród których znaleźli się przedstawiciele prawie wszystkich klas. Maciej Kępa, Wojciech Siwek, Oskar Skubisz, Antoni Kusyk, Tomasz Trojak, Szymon Badziak, Rafał Dobek, Piotr Siwek, Filip Biliński, Michał Bylina, Maksymilian Cybul, Marlenka Maj, Maja Mitura, Paweł Cybul, Kinga Mitura, Julia Przybysz, Amelka Cybul, Szymon Cybul, Piotr Bujek, Kuba Czajka, Marcin Rozwadowski, Arkadiusz Korzeniewski, Weronika Pudlak oraz nasi wychowankowie Dawid i Angelika Czajka. Dla wielu uczniów z klas młodszych był to pierwszy tego typu wyjazd i być może początek nowej przygody z tenisową rakietką. Wśród naszych uczniów nie brakowało piłkarzy którzy tego dnia mieli wolne od piłki i świadomie wybrali zawody tenisa stołowego wiedząc że ta dyscyplina jest wspaniałym uzupełnieniem treningu piłkarskiego. To podczas gry w tenisa kształtuje się koordynacja ruchowa, czas reakcji, szybkość, spryt a od strony mentalnej uczymy się panować nad emocjami, analizować grę, planować kolejne akcje przewidując jednocześnie zachowanie własne a także naszego przeciwnika. Zawody od samego początku przebiegały w miłej , sportowej atmosferze był czas na grę, na zabawę a nawet na smaczny poczęstunek. Nad przebiegiem całego turnieju czuwał nasz senior, sędzia główny Pan Leon Filipek na którego twarzy za każdym razem jak wyczytywał naszych zawodników pojawiał się promyk radości. Wśród wielu nazwisk jak bumerang powracały dobrze nam znane z tenisowych osiągnięć jak Siwek czy Kępa. Mamy cichą nadzieję że ci którzy dziś zaczynają przygodę z tenisem dostarczą nam wielu niezapomnianych emocji i sukcesów jak przed laty Pan Wiesław Siwek czy Mistrz Województwa Lubelskiego z 2006 Robert Kępa. Wszyscy nasi uczniowie za wspaniałą postawę i godne reprezentowanie szkoły zasłużyli na słowa uznania a tego dnia najlepszą formą sportową wykazali się :
Maciej Kępa - II m (skrzaci)
Angelika Czajka - Im(żacy)
Szymon Badziak - IVm (żacy)
Dawid Czajka - IIIm(kadeci)
Weronika Pudlak - IVm(kadetki)
Weronika Pudlak - IV m( seniorki).ż
Gratulujemy.