Najmłodsi zadebiutowali na wyjeździe!

W sobotę 24-02-2024 grupa najmłodszych tenisistów Kłosa udała się na swój pierwszy wyjazdowy turniej wojewódzki do Dzierzkowic. Pierwszym krokiem było zgłoszenie naszych skrzatów i żaków do Polskiego Związku Tenisa Stołowego w celu otrzymania niezbędnej licencji zawodniczej. Po dokonaniu wszelkich formalności już jako pełnoprawni zawodnicy wszyscy znaleźli się na listach startowych drużynowego turnieju skrzatów i indywidualnego żaków. Od samego początku dawało się odczuć lekką tremę a na twarzach widać było skupienie i delikatne zakłopotanie nową sytuacją. Każdy system szkolenia sportowego obejmuje konfrontacje na zasadzie turniejów kontrolnych czy meczów. Jednym zdaniem im wcześniej zaczniemy brać udział w turniejach tym wcześniej będziemy mieli świadomych zawodników. Jeszcze w autobusie wszyscy zostali zapoznani z tym jak odnaleźć się w nowej sytuacji, na co szczególnie zwracać uwagę. Od momentu wejścia na salę trener w niczym nikogo nie wyręczał był tylko od zapewnienia bezpieczeństwa i udzielania wskazówek sportowych natomiast wszystkie inne aspekty po stronie grających. Podzielność uwagi, koncentracja i myślenie to podstawy funkcjonowania na takich turniejach. Uczniowie mieli za zadanie dopilnować sobie na którym z dwunastu stołów grają, jak się poruszać aby nikomu nie przeszkadzać, jak zachować się przy stole (liczyć punkty aby kontrolować wynik, pilnować zmian serwowania, grać zgodnie z zasadą fair-play), sędziować mecze innych grających, pomagać sobie nawzajem, odpowiednio zgłosić swój wynik prowadzącemu zawody, pomiędzy meczami pilnować tego co mówił sędzia często nawet korygować sędziego który popełnił błąd podczas wyczytywania nazwiska. Jak na młodego człowieka który w tym wszystkim miał zagrać jeszcze kilka swoich meczów to można uznać że ten dzień był bardzo intensywny. Wszyscy nasi najmłodsi adepci wywiązali się ze swoich zadań i zdali ten podstawowy egzamin jak świadomie uczestniczyć w zawodach. Od strony sportowej Emilia Goral zajęła drugie miejsce w rywalizacji z dużo starszymi kadetkami, natomiast skrzaci byli o krok od upragnionego medalu w drużynówce o wejście do czwórki przegraliśmy 2-3 z Ogniwo Chełm, jednak na medale, dyplomy i puchary przyjdzie czas. Pytanie nasuwa się samo. Czy kontynuować treningi, rozwijać swoją osobowość poprawiać poziom sportowy i uczestniczyć w takich wydarzeniach, czy pozostać w domu i zanurzyć się w ekranie komputera czy telefonu. Duże brawa za odwagę i godne reprezentowanie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Skromowskiej klubu Luks Kłos Wola Skromowska: Emilia Goral, Maciej Kępa, Krzysztof Denka, Bartłomiej Bosek, Szymon Lewtak, Nikodem Ołtarzewski, Jakub Filipek, Oskar Skubisz, Antoni Kusyk.