posted by: Super User

Relacja z pielgrzymki do Woli Gułowskiej

We wtorek 8 września część uczniów naszego Zespołu Szkół wzięło udział w parafialnej pieszej pielgrzymce do sanktuarium Maryjnego w Woli Gułowskiej. Pomimo nie sprzyjającej pogody zebraliśmy się o godz. 5.15 przed naszą parafialną świątynią w Kocku, aby o 5.30 wyruszyć na szlak pielgrzymki. Trasa liczyła 21 km. Cel naszego pielgrzymowania osiągnęliśmy o godz. 11.45. Po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. Bpa Piotra Sawczuka. Pielgrzymka miała charakter modlitewno - formacyjny, jak również mieliśmy okazję do integracji z uczniami z innych szkół. Pielgrzymowanie o tak wczesnej porze i w takich warunkach pogodowych było niewątpliwie dla nas wszystkich pokonaniem ludzkich ograniczeń i słabości.

X. Łukasz Wardak