Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka

26.01.2018 r. dzieci z oddziału 5 i 6-latków, klasa II i III pojechały do SM w Lubartowie na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Przedstawiała ona  przygody słynnego badacza, a także autor wielu rozpraw naukowych z biologii, Baltazara Gąbki, który wyruszył do Krainy Deszczowców w celu obserwacji obyczajów żab latających oraz zebrania nowych informacji do swojej pracy. Jego długa nieobecność w ojczyźnie zaniepokoiła księcia Kraka, który rozkazał zorganizować ekspedycję, mającą na celu sprowadzenie naukowca do kraju. Z Krakowa na ratunek wyruszyła ekspedycja, w której skład wchodził Smok Wawelski oraz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka (nadworny kucharz). Wyruszyli oni bowiem do Krainy Deszczowców samochodem-amfibią. Ich tropem podążał szpieg z Krainy Deszczowców, Don Pedro de Pommidore. Bajka oczywiście miała swoje szczęśliwe zakończenie. Smok Wawelski wraz ze swym przyjacielem Kucharzem Bartolinim odnaleźli I uwolnili profesora Gąbkę i wszyscy szczęśliwie wrócili do Krakowa. Barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia podobała się wszystkim widzom.