Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur

22 maja 2018 r. 19 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Agnieszką Kwas i Panem Marcinem Anyszkiem, wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Lublinie oraz do Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. Pierwszym etapem naszej wycieczki był spacer alejkami Ogrodu Botanicznego, gdzie dzieci mogły podziwiać ekspozycje kolekcji roślin, krzewów oraz drzew liściastych i iglastych. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali ciekawe gatunki przyrodnicze i próbowali zapamiętać ich trudne nazwy. Dzieci mogły dostrzec jak bogaty i różnorodny jest świat roślin. Po mile spędzonym czasie w Ogrodzie, dzieci wraz z opiekunami mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w niecodziennym, pełnym refleksji i zadumy widowisku poetycko-muzycznym pt. „Wypłyń na Głębię”. Przedstawienie składało się z szeregu scen, które w symbolicznym skrócie ukazały misję Jana Pawła II jako spadkobiercy św. Piotra – Skały, na której został zbudowany Kościół. Widowisko było niezwykle starannie przygotowane pod każdym względem. Na ogólny wyraz artystyczny składała się piękna scenografia, dobra gra aktorów, a także choreografia. Niezwykłe wrażenie wywarła strona muzyczna spektaklu. W każdej ze scen można było usłyszeć znamienne słowa Papieża-Polaka. Jak podkreślił reżyser i twórca spektaklu Józef Obroślak Wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, kierujący zespołem Nadzieja, działającym przy Domu Kultury w Kocku, widowisko powstawało i było ubogacane przez szereg lat. Jest dziełem rodziny: animatorów kultury Barbary i Józefa Obroślaków oraz ich synów: Sebastiana oraz Jana. Symboliczne sceny widowiska ukazywały szczególną więź, jaka zrodziła się w latach pontyfikatu pomiędzy naszym Papieżem a dziećmi, młodzieżą, rodzinami, artystami, naukowcami, robotnikami. Był to na pewno czas głębokich wzruszeń i refleksji nad tym, co pozostawił nam nasz ukochany Papież Jan Paweł II.