KAMPANIA SZKOLNA - ,, Uwolnij się z sieci!’’

Po wprowadzeniu powszechnej nauki zdalnej uczniowie spędzają więcej czasu przed ekranami komputerów, korzystając z Internetu. A dostęp do sieci internetowej to nie tylko lekcje on-line, nie tylko źródło do wiedzy i rozrywki, ale także poważne zagrożenia, z którymi muszą się zmierzyć rodzice i ich dzieci oraz nauczyciele, bo chociaż komputery są niesamowicie przydatnymi narzędziami, to mogą uzależniać. Uzależnienie od komputera zostało uznane przez Światową Agencje Zdrowia za chorobę. Mając na uwadze skalę problemu, klasa ósma postanowiła zaangażować się w akcję informacyjną skierowaną do uczniów szkoły w Woli Skromowskiej, by poprzez stworzoną przez siebie na lekcjach wiedzy o społeczeństwie kampanię społeczną ,,Uwolnij się z sieci” uświadomić im, jakie negatywne skutki, psychiczne i fizyczne, może mieć nierozważne korzystanie z Internetu. Inspiracją była tu wiedza przekazana przez nauczycielkę informatyki, która w każdej klasie przeprowadzała zajęcia ostrzegające przed zagrożeniami płynącymi ze zbyt długiego spędzania czasu przy komputerze. Także wychowawcy klas poruszali ten problem na godzinach wychowawczych. Panie Agnieszka Chabrowska i Małgorzata Cieniuch 14 kwietnia 2021 roku wspólnie z uczniami: Zuzią Pożarowszczyk, Hubertem Nowakowskim, Marcinem Jakoniukiem, Kasią Bujek, Oliwią Konarską, Michałem Topyłą, Tomaszem Topyłą, Mają Ulewicz, Mają Miturą, Michałem Warząchowskim przygotowali na platformie teams zajęcia dla klasy V, VI, VII. Ósmoklasiści, aby jak najlepiej dotrzeć do swoich rówieśników z przesłaniem swojej kampanii, wykorzystali różne formy przekazu: ulotki, plakaty, filmiki i pogadanki, a nawet wywiad.

Organizatorzy akcji liczą na to, iż refleksje w głowach naszych uczniów zostaną i będą się starali na co dzień wybierać różne inne atrakcyjne formy spędzania czasu.